Çilingir Oto Çekici

çilingir oto çekici

Çilingir Oto Çekici

Araç sahibi olmanın belli başlı yükümlülükleri olmaktadır. Temel bakımlarını, muayenelerini belirli periyotlarla yaptırmak gerekir. Bu bakımları, aracın ileride arızalanmasının önüne geçmektedir.

Her ne kadar bakımları gerçekleştirilse de arızalanmalar ve trafiğin akışında özellikle kalabalık kentlerde trafik kazaları ile karşılaşılmaktadır. Bu durumda yolda kalan aracın kurtarılması gerekir ve çilingir oto çekici hizmetlerine ulaşılmalıdır.

Araç sahipleri, hassas ve özenli iş yürüten, güvenilir bir yol yardım kuruluşu ile çalışmak isterler. Bu nedenle dikkat edilecek bazı kriterler mevcuttur.

Yol Yardım Hizmetlerinde Gözlemlenecekler

Aracının yarı yolda kalması bir sürücünün en istemediği durumdur. Özellikle ilk defa bu durumu yaşayan sürücüler panik hissiyle hatalı davranabilmektedir. Her sürücü bu olay karşısında mutlaka yol yardım hizmetlerine danışmalıdır. Alacağı hizmetten kalite ve güven bekleyen sürücünün dikkat edeceği bazı noktalar bulunur.

  • Oto çekicinin verilen konuma ne kadar sürede ulaşacağı ilk unsurdur. Hızlılık yol yardım desteği bekleyen sürücülerin önceliği olmaktadır. Bulunduğu durumdan bir an önce kurtulmak ve araca müdahale edilmesi beklentisi mevcuttur.
  • Oto çekicinin kesinlikle araca zarar vermeden çalışmalarını yürütmesi gerekir. Zaten hasar almış olması araca üstünkörü işlem yapılmasını gerektirmez. Hatta daha fazla zarar demek araç sahibi açısından daha fazla maddi yük demektir.
  • Bazı durumlarda aracın nakil sürecinde sarsıntı olmadan taşınması gerekir. Bu nedenle aracın sağlam bir şekilde bağlanması ve çekici aracın hız ve manevralarında özenli davranması gerekir.

Ayrıca bir güven kriteri olarak oto çekici piyasasına aykırı fiyatlandırma yapmamak gerekir.

Yol Yardım Fiyatlarının Belirlenişi

Oto çekici hizmetlerinde araç sahipleri açısından güvenin bir işareti olarak fiyatlandırma konusunda çeşitlilik hakimdir. Çünkü piyasa şartları gereğince belirlenmiş bir ücret tarifeleri bulunmaz. Her kuruluşun olduğu gibi çilingir oto çekici hizmetlerinin de kendi ücret tarifeleri bulunur.

Fiyatın temel basamağını oluşturan unsur mesafedir. Aracın bulunduğu konuma olan mesafe üzerinden aracın yüksekliği, tipi, modeli, bulunduğu yerin ulaşılabilirlik özelliği, köprü ücretleri gibi bir çok kriter eklenerek fiyat müşteriye sunulur. Bu fiyat sigortası olan araçlar için sigorta kuruluşu tarafından ödenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara arnavutköy oto çekici silivri oto çekici silivri oto çekici oto çekici