Altınşehir Oto Çekici

oto çekici

Altınşehir Oto Çekici

Araçla yolculuk etmek çoğunlukla konfor ve özgürlükçü bir tercihtir. Kişiler diledikleri zaman, diledikleri yerlere, istedikleri sürelerde gidebilmektedirler. Bu keyifli yolculuk sırasında araçta meydana gelen birtakım problemlerden ötürü yol yardım konusunda destek almak gerekebilir.

Araç kullanıcıları trafikte bulundukları her an bir arıza ya da kaza ile karşılaşabileceklerini öngörerek yola çıkmalıdır. Özellikle metropol kentlerde yoğun trafik akışında, kış aylarında zorlu hava koşullarında kazaların yaşanması muhtemeldir. Bu nedenle sürücüler yaşadıkları sorunlar için güvenli bir oto çekici servisine başvurmalıdır.

Ne zaman Oto Çekici Çağrılmalı?

Araç kullanıcıları yaşanan basit arıza tiplerinde bir profesyonelden yardım almak yerine kendileri müdahale edebilmektedir. Ancak bu durum daha sonra aracın daha fazla hasar alarak maddi yükü artırabilmektedir. Sürücüler;

  • Yakıt bitmesi,
  • Lastik patlaması,
  • Aracın anahtarının bulunamaması,
  • Trafik kazaları gibi birçok durumda oto çekici çağırabilirler.

Sürücülerin bu gibi durumlarda hızlıca ulaşabilecekleri bir oto çekici yetkilisi bulunmalıdır.

Oto Çekicilerde Aranan Özellikler Nelerdir?

Piyasada var olan oto çekici hizmetleri arasından güvenilir ve kaliteli hizmet veren kuruluşu bulmak isteyen sürücüler, belirli özelliklere dikkat ederek tercih yapabilirler.

Yol yardım kuruluşlarının müşterinin bulunduğu konuma hızlıca ulaşması gerekmektedir. Ne kadar süre içerisinde ilgili konumda bulunacağı sorgulanmalıdır.

Her ne kadar basit bir iş tanımı olarak görülse de araç kurtarma işlemlerinde riskler bulunur. Bazı durumlarda pahalı marka olan araçların taşınması söz konusu olabilmekte ve hassas bir şekilde çalışılması gerekmektedir. Araca zarar vermeden çekme ve nakil işlemi tamamlanmalıdır.

Kaza yapmış bir aracın içerisinde insan bulunuyorsa dikkatli şekilde müdahale edilmelidir.

Ayrıca müşterilerine piyasa koşullarının üstünde fiyat biçmemesi de aranan bir özellik olmaktadır.

Yol Yardım Kuruluşlarının Fiyat Kriterleri

Oto çekici kuruluşlarının ücret tarifelerinde belirli bir standardizasyon olmaması her firmanın kendi tarifelerini belirlemelerine neden olmuştur. Bu ücretler ise mevcut duruma göre şekillenmektedir.

Fiyatlandırma için en önemli kriter mesafe olmaktadır. Aracın nereden alınacağı ve nereye bırakılacağına göre kilometre başına değerlendirilir. Daha sonra şehir içi ya da şehir dışında oluşu, aracın büyüklüğü, modeli, kazalı ise ne kadar ağır hasar aldığı, bulunduğu konum özellikleri gibi birçok unsur değerlendirilir. Ek olarak köprü geçiş ücretleri de dahil edilerek gece ya da gündüz çalışmalarda da farklılıklar görülmektedir.

Araca ait kasko var ise ödeme sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca şirketin sağlayacağı oto çekici ile güvenli bir şekilde kurtarma işlemi tamamlanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara arnavutköy oto çekici silivri oto çekici silivri oto çekici oto çekici