Esenkent Oto Çekici

Esenkent Oto Çekici

Esenkent Oto Çekici

Çoğu kişi tarafından günlük yaşamın bir parçası olan araçlar, günümüzde her alanda kullanılan mekanik cihazlardır. Özellikle büyük kentlerde araç trafiğinin yoğun bir şekilde sürdüğü yerlerde kazalar ile arızalar olağan bir durum haline gelmiştir. Yağmurlu ve karlı havalarda meydana gelen kazalar, dikkatsizlik sonucu oluşan hasarlar, çeşitli arızalar yaşanması durumunda sürücülerin yol yardım desteğine başvurmaları gerekmektedir.

Sürücüler araçla seyahat etmenin olumlu yönleri kadar olumsuz yönlerine karşı da temkinli olmalıdırlar. Aracın yolda kalması ile karşı karşıya kalma ihtimali göz önünde bulundurularak her sürücünün rehberinde bir oto çekici bulunmalıdır.

Yol Yardım Desteği Nasıl Olmalı?

Her kuruluş gibi oto çekici ve kurtarma hizmeti veren firmalar da müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. Bir müşterinin beklentisi aldığı tüm hizmetlerde kalite, güven ve bunun sürekliliğidir. Yol yardım kuruluşları da bu hususlara göre çalışmalarını sürdürerek iş kolunun gerekliliklerini yerine getirmelidir.

Oto çekici hizmetlerinde gereksinim duyulan temel prensip müşteriler açısından hızdır. Sürücüler, yolda kalan araçlarının en kısa sürede bulunduğu yerden alınıp yetkili bir servise götürülmesini beklemektedirler. Bu nedenle hızlılık önemli olmaktadır.

Özellikle hasar görmüş araçlar için hoyratça davranan kuruluşlardan kaçınılmalıdır. Hasar görmüş bile olsa araçta daha fazla zarara neden olmadan kurtarma işlemi uygulanmalıdır. Nihai olarak yeni bir hasar daha fazla maddi yükü ve daha farklı arızaların oluşmasını tetikleyebilir.

Çeşitli tipte bulunan çekici araçlar ile kontrollü bir şekilde bulundukları konumdan kolaylıkla taşınabilmektedir. Araçların teknolojik gelişmeler ile doğru orantılı olarak güncellenmesi oto çekici hizmetlerinin kalitesini ve başarısını artıracaktır.

Oto çekiciler bazı durumlarda araçları sarsıntı olmadan taşımalıdırlar. Bu gibi durumlarda aracın sağlam bir şekilde bağlanması ve manevralara dikkat edilerek nakil edilmesi gerekmektedir.

İhtiyaç duyulan her an ulaşılabilir olması da aranan bir diğer özellik olarak karşımıza çıkar.

Oto Çekici Ücretlerinin Belirlenmesi

Oto çekici ve kurtarma işlemlerinde belirli bir fiyat söylenememektedir. Fiyat tarifelerinde belirli değişkenler rol oynadığı için mevcut duruma göre ücret şekillenmektedir.

Aracın bulunduğu konuma göre kilometre başına hesaplama yapılarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Daha sonra bu fiyata aracın tipi, yüksekliği, bulunduğu konumun özellikleri ile köprü geçiş masrafları gibi birçok unsur değerlendirilir. Bazı durumlarda birden fazla çekici araç kullanılmakta ve bu da fiyata etki eden unsurlardan biri olmaktadır.

Aracın kaskosunun olması durumunda belirlenen ücret sigorta şirketince ödenmektedir. Ayrıca şirket tarafından oto çekici yönlendirmesi de yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara arnavutköy oto çekici silivri oto çekici silivri oto çekici oto çekici